Firana do kuchni w formie zazdrostki – co warto o niej wiedzieć?

Zazdrostki na nowo wracają do łask. Powróciły w wielkim stylu, w nieco odmienionej, bardziej unowocześnionej formie. Te lekkie i krótkie firanki do kuchni na nowo przeżywają swój renesans, o czym najlepiej dowodzi rosnące zainteresowanie wielu klientów.

Cechą charakterystyczną zazdrostek odróżniającą je od innych firanek jest m.in. sposób montażu. Zawieszane są mniej więcej w połowie wysokości okna. Dokładne miejsce jest sprawą umowną, albowiem mogą znajdować się zarówno poniżej, jak i powyżej tej linii, cały czas zachowując swój efektowny charakter.

Jakie wyróżniamy rodzaje zazdrostek?

Zazdrostki to takie firany do kuchni, które swoją różnorodnością zadowolą gusta największych sceptyków. Mogą być wykonane z rozmaitych tkanin i konfiguracjach odpowiadającym indywidualnym preferencjom. Pierwszy rodzaj stanowią zazdrostki z gipiury. Przedstawiające florystyczne i kwiatowe desenie, w prosty sposób podkreślają charakter kuchennej aranżacji. Drugi typ stanowią modele haftowane, ozdabiające całą powierzchnię firanki.

Zazdrostki, w przeciwieństwie do klasycznych firan kuchennych, wiesza się na specjalnym drążku zazdrostkowym (przymocowanym do ramy okiennej), a nie na karniszu.

Dostępne w dowolnej rozmiarówce, jeśli chodzi o szerokość, jednak w wysokościach określonych przez sprzedawcę, najczęściej 30 cm, 45 cm czy 60 cm. Atuty zazdrostek nie ograniczają się wyłącznie do walorów dekoracyjnych. Nie można zapominać, że te firany do kuchni chronią przed spojrzeniami przechodniów, zapewniając domownikom prywatność. Stanowią niezwykle praktyczne rozwiązanie, w szczególności kiedy okno znajduje się tuż przy kuchennym blacie. Pozwalają cieszyć się dużą ilością światła, które firana w klasycznej postaci mogłaby przysłaniać.

Czy zazdrostka pasuje do wnętrz nowoczesnych?

Zasadniczo, firany do kuchni w formie zazdrostki stanowią najlepszy wybór do przestrzeni urządzonych w wiejskim, rustykalnym klimacie. Nie oznacza to jednak, że pozostałe style mieszkalne nie mogą przemycić ich do swojego wnętrza. Najwięcej wątpliwości budzą w tym temacie nowoczesne aranżacje. Chcąc cieszyć się urokiem krótkiej firanki, warto jej klasyczną formę zastąpić ekranem/panelem, unikając wszelkich klasycznych marszczeń. Taka oprawa okienna nawiązuje nieco do rolety rzymskiej, która w ostatnim czasie stanowi najchętniej wybierany motyw do jadalnianych przestrzeni.

Duży wybór zazdrostek do wnętrz oferuje sklep https://www.firantex.pl/pol_m_Firany_Firany-gotowe_Firany-do-kuchni-302.html. Haftowane i żakardowe, sprzedawane na metry, w różnych wysokościach do wyboru.

Dodaj komentarz