Jak wybrać idealny fotel do salonu?

Salon to miejsce, w którym chętnie wypoczywamy. W związku z tym właśnie tam przydają się najbardziej meble tzw. wypoczynkowe, takiej jak: sofa, fotele itp. Jaki wybrać fotel do nowoczesnego salonu? Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, które modele są teraz najbardziej modne.

Jaki fotel do salonu?

We współczesnych salonach dużą popularność zyskał styl modern classic Jest to nurt, w którym nowoczesny design zgrabnie łączy się z klasycznymi akcentami, tworząc przykuwający uwagę wystrój. Modne fotele do salonu posiadają takie właśnie cechy – posiadają lekką, nowoczesną formę, a jednocześnie wyróżniają się elegancko wykończoną tapicerką czy elementami dekoracyjnymi charakterystycznymi dla klasycznych mebli.

Zamiast wielkiego fotela z wysokim oparciem, stojącego bezpośrednio na podłodze, w nowoczesnych aranżacjach znacznie lepiej odnajdują się np. fotele na wysokich nóżkach. Niektóre modele posiadają delikatne zdobienia, np. w postaci drobnych kryształków, które nadają im szyku. To jedna z podstawowych cech charakteryzująca nowoczesny tapicerowany fotel w stylu nowojorskim.

Współczesne fotele mogą mieć niskie bądź wysokie oparcia. Są projektowane oraz profilowane w taki sposób, aby wizualnie utrzymywały wspomniane wrażenie lekkości i subtelności, nie tracąc przy tym walorów użytkowych.

Fotele wypoczynkowe do salonu, powinny być ładne i zaprojektowane zgodnie z aktualnymi trendami, ale przede wszystkim – wygodne. Miękkie, tapicerowane oparcia, siedziska i podłokietniki mogą być dodatkowo wspierane przez dekoracyjne poduchy.

Tapicerowany fotel w stylu nowojorskim, na wyprofilowanych nóżkach doskonale sprawdzi się w roli fotela do salonu, sypialni, jak i innego pomieszczenia. W połączeniu z przytulnym dywanem można zaaranżować salon nowoczesny i komfortowy. W zależności od Twoich potrzeb i preferencji, możesz wybierać pomiędzy fotelami miękkimi, tymi o twardym siedzisku i mocnym podparciu dla kręgosłupa, jak i np. fotelami obrotowymi.

Tapicerowany fotel w stylu nowojorskim do Twojego salonu

Jaki kolor fotela najlepiej pasuje do salonu w stylu nowojorskim? W tak urządzonych pomieszczeniach bardzo dobrze prezentują się odcienie stosowane, np. szarości czy beże, jak również wyraziste kolory, takie jak granatowy lub czarny. W najlepszych sklepach z meblami, jak np. mchome.pl, znajdziesz obszerną gamę kolorystyczną tapicerowanych foteli w stylu New York i nie tylko. Możesz zatem wybrać fotel czarny, beżowy, albo np. wyraziście fioletowy. Kolorystyczny, bądź geometryczny akcent wyróżniający pośród „mdłej” kolorystyki czy monotonnego pod innym kątem tła.

W salonie elementem centralnym i dominującym może być zatem jaskrawy tapicerowany fotel w stylu nowojorskim. Jeżeli jednak zdecydujesz się postawić na kolorystykę znacznie bardziej stonowaną, warto umieścić w salonie inny mebel lub akcent, który spełni funkcję elementu przykuwającego wzrok. Może to być właśnie wspomniany już dywan, wazon czy designerska lampa.

Dodaj komentarz