Aranżacja ściany w mieszkaniu

Bardzo wiele osób kupuje mieszkania z rynku wtórnego, to znaczy, że ktoś wcześniej w nich mieszkał. Aranżacja wnętrza w takim miejscu nie jest prosta, ponieważ jest ona trochę z góry narzucona. Jednak są sposoby, dzięki, którym będzie można odświeżyć swoją ścianę i zrobić z niej miejsce, na które wszyscy goście będą patrzyli z podziwem.

Plakaty

Żeby ozdobić ścianę można wykorzystać plakaty skandynawskie, które są ostatnimi czasy bardzo modne. Wiele osób decyduje się na ich zakup, ponieważ są to chłodne i jasne barwy. Bardzo często plakaty skandynawskie są w kolorach czarno-białych przez co pasują praktycznie do każdego wnętrza. Mogą być one wspaniałym dopełnieniem dla aktualnej barwy ścian. Ich wielką zaletą jest przede wszystkim prostota, a także cena, ponieważ nie jest ona zbytnio wygórowana.

Obrazy

Jeśli ktoś chce to może powiesić sobie na ścianie obraz, który zakupi u lokalnego sprzedawcy. Są również tacy, którzy zdecydują się na kupno bardzo drogiego dzieła sztuki, jednak czy warto wieszać je w miejscu ogólnodostępnym. Może on zostać łatwo zniszczony, więcej lepiej zadbać o drogi obraz i powiesić go np. w biurze. Obrazy będą różniły się od plakatów tym, że są zazwyczaj droższe, a także będą różnokolorowe. Mogą one być bardzo dobrym dopełnieniem całego mieszkania.

Naklejki na ścianę

Wiele osób stawia również na naklejki, które można przyczepić na ścianę. Są to często hasła motywacyjne, które świetnie sprawdzą się w sypialni, a także np. mapy świata, które skierowane są do podróżników. Jeśli uwielbia ktoś podróżować i zwiedził już wiele miejsc, to może na pustej ścianie powiesić taką mapę, a następnie doczepić do niej zdjęcia ze swoich podróży. Będzie to fajna pamiątka, która będzie bardzo ładnie wyglądała na ścianie.

Półki i inne sztuczki

Jeśli chce ktoś zasłonić ścianę, która nie wygląda zbyt dobrze to może wykorzystać do tego półki. Powieszenie półki, a następnie postawienie na niej książek lub zdjęć bardzo dobrze zasłoni pustą ścianę. Warto jednak dobrać odpowiedni kolor półek do pozostałych mebli, bo zdarzają się mieszkania, gdzie szafa, komoda, telewizor i półki są w zupełnie różnych kolorach.

Podsumowując, zasłonięcie ściany w swoim mieszkaniu jest dość prostą rzeczą, jednak trzeba wpaść na dobry pomysł. Jednym z nich mogą być plakaty skandynawskie, które bardzo dobrze sprawdzą się w chłodniejszych pokojach. Innym wyborem może być obraz ścienny, naklejki na ścianę lub po prostu półka, na której postawi się książki lub zdjęcia. Warto wybrać rozwiązanie, które będzie można zmienić po paru miesiącach, tak żeby się nie znudziło.

Artykuł powstał we współpracy z https://ubierzswojesciany.pl/36-plakaty-skandynawskie

Dodaj komentarz