Jak wypromować stronę elektryka?

Obecnie z internetu korzystają niemal wszystkie osoby. Niezależnie od tego jakich usług poszukujemy, zwykle zaczynamy od otworzenia wyszukiwarki internetowej. Jak zatem powinien wypromować swoją stronę elektryk, tak aby trafiło do niego jak najwięcej potencjalnych klientów?

Jak wypromować stronę elektryka?

Pierwsze co przychodzi na myśl to podanie atrakcyjnych informacji na stronie. Powinny one podkreślać doświadczenie oraz skuteczność działania zespołu. Niestety czasem nawet bardzo korzystne warunki napraw instalacji elektrycznych nie polepszą statystyk, a stronę wciąż będzie odwiedzało tylko około kilkadziesiąt osób miesięcznie. Konieczne wtedy będzie profesjonalne pozycjonowanie stron. Są to wszystkie działania, które mają na celu sprawić, że witryna znajdzie się wysoko w wyszukiwaniach google. Aby tak się stało należy dokładnie przeanalizować wszystkie treści umieszczane na stronie elektryka. Nagłówki oraz słowa kluczowe powinny być dobierane rozważnie i nieprzypadkowo. Należy przeanalizować możliwe zapytania, jakie najczęściej postawią klienci. Na początku warto zacząć od tych bardziej ogólnych, takich jak „elektryk” i kierować się ku bardziej szczegółowym, jak np. „pogotowie elektryczne 24h”.

Dobór odpowiednich słów kluczowych jest niezwykle ważny i od niego zwykle powinno się zaczynać działania marketingowe. Aby dowiedzieć się które z fraz będą najlepsze warto przeprowadzić dokładną analizę słów kluczowych. Audyt SEO to sposób na poznanie zachowań osób, które wyszukują usług elektrycznych w internecie. Właśnie wtedy pozyskujemy dane na temat tego co najbardziej interesuje potencjalnych klientów, dowiadujemy się, które frazy i słowa są najlepsze, a które zupełnie bezużyteczne.

Istotne dla wypromowania strony elektryka jest sprawdzenie witryn konkurencji. Warto dokładnie przyjrzeć się, jakie słowa są tam używane. Najlepiej od razu przejść do stron, które są najwyżej w rankingu. Dzięki temu dowiemy się, które słowa są najbardziej poszukiwane. Zazwyczaj jest to „elektryk 24h”, „naprawa awarii”, „pomiary elektryczne”, czy „instalacje elektryczne”.

Tanim sposobem na wypromowanie strony jest działanie na własną rękę. Często jednak ciągle zmieniający się algorytm google sprawia, że osoba bez doświadczenia w pozycjonowaniu może nie odnieść sukcesu. Wtedy warto poszukać firmy zewnętrznej, która pomoże stworzyć profesjonalną strategię działania, aby zwiększyć popularność witryny elektryka.

Jakie inne sposoby pomogą wypromować stronę elektrykowi?

1. Fora dyskusyjne

Oprócz promowania poprzez skupianiu się doborze słów kluczowych istnieją również inne sposoby na szybkie wypromowanie strony elektryka. Wiele osób, które ma problemy z instalacjami elektrycznymi przed wyborem odpowiedniej usługi często poszukuje porady, jak powinna działać. W tym celu osoby często odwiedzają różne fora dyskusyjne i poszukują cennych porad, które pomogą rozwiązać dany problem. W takich miejscach typowe jest również poszukiwanie sprawdzonych fachowców i kontaktów. Jako elektryk poszukujący potencjalnych klientów warto odwiedzać takie miejsca i służyć praktyczną poradą. W ten sposób szybko można zyskać zaufanie oraz dużo nowych zleceń. Przy każdej wiadomości warto zamieszczać link do strony internetowej.

2. Social media

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wypromowanie strony jest aktywność w social mediach. Błyskawiczne reagowanie na potrzeby oraz zapytania klientów jest bardzo dobrze postrzegane i cenione. Poza tym warto umieszczać regularnie treści dotyczące różnych problemów związanych z instalacjami elektrycznymi. Można na przykład od czasu do czasu dołączyć kilka przykładów nieuczciwych praktyk niedoświadczonych elektryków. To sprawi, że klienci będą wiedzieli jakich usług się wystrzegać i szybciej nabiorą zaufania do naszej firmy. Budowanie wizerunku eksperta może odbywać się również poprzez tworzenie profesjonalnego bloga. Dzielenie się wiedzą sprawia, że klienci bardzo szybko przekonują się do umiejętności elektryka.

3. Youtube

Dodatkowym wsparciem dla promowania strony jest utworzenie kanału youtube. Elektryk może pokazać tam jak wygląda jego praca. Profesjonalne podejście do tematu bardzo szybko przełoży się na zainteresowanie klientów. Zamiast wzywać nieznanego fachowca, każdy woli powierzyć sprawę komuś, kogo widział już przy pracy i ma pewność co do jego uczciwości.

4. Google Adwords

Jednym ze sposobów na przyciągnięcie nowych klientów na stronę elektryka jest Google Adwords. Główną przewagą takiego rozwiązania jest szybkość efektów. Są to żółte reklamy, które pojawiają się obok wyników wyszukiwania. Koszt takich reklam to od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych za jedno kliknięcie. Rozwiązanie może być bardzo skuteczne jeśli reklama jest ustawiona w prawidłowy oraz trafny sposób.

5. PR

Elektryk, który jest pewien swoich umiejętności oraz wartości swojego biznesu powinien zainwestować w odpowiedni PR. Bardzo często dziennikarze poszukują ciekawych tematów, osób które z pasją podchodzą do swojej pracy. Warto wykorzystywać takie możliwości, aby promować stronę w różnych miejscach.

6. Opinie zadowolonych klientów

Gdy już elektryk pozyska grono zadowolonych stałych klientów dobrym pomysłem jest poproszenie ich o napisanie nawet kilku słów pozytywnej recenzji. Można zamieścić je bezpośrednio na stronie lub na facebooku, czy innych miejscach. Każdy, kto po raz pierwszy chce skorzystać z danej usługi zwykle najpierw stara się znaleźć opinie o danym fachowcu w internecie. Grono zadowolonych klientów na pewno będzie pomocne w rozwoju biznesu.

Jak wypromować stronę elektryka? Profesjonalny wygląd witryny!

Niezależnie od tego jak bardzo skuteczne są usługi elektryka, wiele osób oceni jego umiejętności zerkając na stronę. Jeśli nie jest ona nowoczesna, możliwe jest szybkie zniechęcenie przyszłych klientów. Warto działać według zasady „jak cię widzą tak cię piszą” i zadbać o profesjonalizm w każdej sferze biznesu. Dobrym pomysłem będzie spójny wygląd dla wizerunku elektryka. Warto zastosować jedną stylistykę i paletę barw oraz być w tym konsekwentym na wszystkich polach działania. Przydatna będzie również odpowiednia sygnaturka mailowa, która będzie współgrać z całością. Dzięki temu szybko przykujemy uwagę w internecie i zapadniemy klientom w pamięć. Warto poprosić o pomoc firmę, która kompleksowo ulepsza strony internetowe.

Dodaj komentarz