Jaki domek letniskowy wybrać na działkę rekreacyjną?

Domki letniskowe to obiekty mieszkalne służące sezonowemu wypoczynkowi. Najczęściej lokalizowane są na ogródkach działkowych lub działkach rekreacyjnych. Przy wyborze domków letniskowych należy wziąć pod uwagę liczne czynniki np. rodzaj nieruchomości, ukształtowanie terenu i inne. Całoroczne domki letniskowe najczęściej wymagają pozwolenia na budowę, zaś sezonowe są w pewnym stopniu regulowane przez prawo. Powinny być domkiem wolnostojącym i parterowym, o powierzchni nie większej niż 35 mkw, ponadto ich ilość na każde 500 mkw działki nie może być większa niż jeden.

Rodzaj domku letniskowego powinien być wybierany na podstawie indywidualnych potrzeb i wielkości posiadanego budżetu. Jeżeli zamierzamy korzystać z walorów domku tylko w czasie wakacyjnych urlopów, powinniśmy zdecydować się na mniejszy obiekt (domki letniskowe bez ocieplenia). Natomiast, jeśli zależy nam na częstym i niezależnym od pogody użytkowaniu domku, lepszym rozwiązaniem będzie całoroczny (ocieplony) domek letniskowy.

Domek drewniany, czy murowany?

Współcześnie najwięcej domków letniskowych powstaje z drewna. Domki drewniane cieszą się duża popularnością, ponieważ są ekologiczne i gwarantują wysokie walory estetyczne. Najbardziej doceniane są domki produkowane z drewna iglastego, które zapewniają przyjemny zapach (olejki eteryczne), wysoką wytrzymałość (odporny surowiec), a także wykazują właściwości elektrostatyczne i chłonne (wchłania lub oddaje wilgoć). Duża zaletą domków drewnianych jest ich naturalny i ponadczasowy wygląd, który świetnie wpisuje się w przyrodnicze otoczenie. Poza tym na uwagę zasługuje wnętrze drewnianego domku, które jest bardzo przytulne i kojąco wpływa na dobre samopoczucie przebywających w nim osób. Dodatkowym atutem jest szybki i łatwy montaż domków drewnianych, a także możliwość skorzystania z indywidualnych projektów.

Letniskowe domki murowane dobrze sprawdzają się w sytuacji, gdy gospodarze są nastawieni na dłuższe pobyty. Murowane ściany odznaczają się wyższym poziomem bezpieczeństwa niż drewniane konstrukcje. Dodatkowo odporniejsze są na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych lub potencjalne zagrożenia (pożary). Główną wadą letniskowych domków murowanych jest ich dłuższy i uzależniony od pogody proces budowy.

Domki letniskowe projekty

Osoby będące właścicielami własnościowych działek rekreacyjnych zazwyczaj pragnął na nich posiadać wytrzymałe, funkcjonalne i estetyczne domki letniskowe. Obecnie produkcją tego typu domków zajmuje się renomowany producent Eko Architektura.

Firma Eko Architektura wykonuje profesjonalne projekty domków letniskowych z wysokiej jakości drewna iglastego pochodzącego z regionu północnego (skandynawskiego). Skandynawskie drzewa iglaste używane, jako surowiec budowlany sprawiają, że konstrukcja domku jest wyjątkowo solidna, szczelna, a także wykazuje cenne właściwości zdrowotne. Drewniane domki producenta Eko Architektura wchłaniają nadmiar wilgoci lub oddają go w przypadku takiej potrzeby, zapobiegają unoszeniu się kurzu, a dzięki cennym olejkom eterycznym korzystnie wpływają na drogi oddechowe oraz poprawiają samopoczucie mieszkańców.

Ogromną zaletą domków letniskowych Eko Architektura jest możliwość skorzystania z indywidualnego projektu. Firma zatrudnia wielu wykształconych projektantów i grafików, którzy według potrzeb klientów przygotowują unikalny projekt domu. Rozrysowują wnętrza, pomagają wybrać wzory, rozplanowują przestrzeń, a także służą pomocą w zakresie doboru dodatkowych elementów. Klienci mogą samodzielnie dopasować ściany, elewację, drzwi i okna do funkcji użytkowych domu, a także zdecydować się na dodatkową izolację podłogi lub dachu.

W odróżnieniu od swoich konkurentów Eko Architektura na pierwszym miejscu stawia dobro klienta, dlatego też oferuje w standardowej cenie zestaw Premium. Dzięki temu domki letniskowe są trwałe, odpowiednio zaizolowane i wyposażone w najlepszej jakości elementy (okna z szybami zespolonymi). Dodatkowym atutem Eko Architektury  jest rozszerzona gwarancja. Każdy obiekt (domek, altanka, garaż) posiada własną kartę identyfikacyjną, która gwarantuje kontrolę podczas produkcji. Elementy zewnętrzne obiektów objęte są 5 cio letnim okresem gwarancyjnym, zaś wewnętrzne chronione są gwarancją przez okres 10 lat.

 

Dodaj komentarz