Kratki kominkowe

Ciepłe uzupełnienie wnętrza

Kominki zawsze cieszyły się popularnością. Ogień żywo buchający w kominku sprawi, że wnętrze Twojego domu stanie się przytulne i ciepłe. Wyobraź tylko sobie zimowe wieczory spędzone z najbliższymi przy cieple domowego kominka. Kominki nie tylko tworzą niepowtarzalny nastrój, ale stanowią także element dekoracyjny. Decydując się na zakup kominka, przede wszystkim zwróć uwagę, czy korzystanie z niego będzie bezpieczne oraz czy instalacja tego typu urządzenia, będzie możliwa w określonym pomieszczeniu. Zadaj sobie także pytanie, czy kominek ma stanowić podstawowe narządzie służące do ogrzewania Twojego domu, czy ma być głównie elementem dekoracyjnym wnętrza. Na rynku oferowane są różne rodzaje kominków. Sprawdźmy co mają do zaoferowania kratki kominkowe.

Kominki kratki

Kominki kratki są elementem dekoracyjnym pomieszczenia, stanowiąc estetyczne dopełnienie wnętrza. Pełnią jednak także znacznie ważniejsze funkcje:

  • Kominki kratki biorą udział w procesie doprowadzania powietrza do wkładu kominka. Następnie powietrze nagrzewa się i wypełnia wnętrze pomieszczenia.
  • Kominki kratki są istotnym elementem konserwacji wkładów kominkowych. Właściwie dobrana kratka kominkowa zapewnia dostarczenie do wkładu kominka odpowiedniej ilości chłodnego powietrza. Uniemożliwia to przekroczenie maksymalnej temperatury pracy, a w konsekwencji uszkodzenia wkładu.
  • Kominki kratki regulują ilość powietrza przedostającego się do pomieszczenia.

Jaką kratkę kominkową wybrać?

Gdy podjąłeś już decyzję o zakupie kominka kratki, stoisz przed wyborem rodzaju kratki. Producenci oferują ich cały szereg, wyróżniający się kolorem, kształtem, fakturą, materiałem wykonania. Kratka stanowi istotny element wyposażenia wnętrza pomieszczenia, powinna więc być dopasowana do zabudowy komina jak i do stylistyki całego wnętrza. Ze względu na funkcje, które kratka spełnia, estetyczny wygląd nie powinien być głównym czynnikiem, którym będziesz kierować się przy wyborze kratki. Pamiętaj by zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Upewnij się, że kratka nie zasłania wylotu kominka. Niedopuszczalne jest stosowanie kratek z żaluzjami, które nadmiernie zasłaniają wylot. Kratka powinna być skonstruowana w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu ograniczać przepływ powietrza.
  • Sprawdź materiał wykonania kratki. Pod żadnym pozorem nie kupuj klatki wykonanej z plastiku, który szybko nagrzewa się i może spowodować uszkodzenie całej instalacji

Kominki kratki stanowią doskonałe dopełnienie wnętrz mieszkalnych. Zapewniają estetyczny wygląd oraz odpowiednią temperaturę pomieszczenia.

Dodaj komentarz