Kupujemy kinkiety do ogrodu!

Pora wakacyjna jest szczególnym czasem, w którym zdecydowana większość osób, woli spędzać czas na otwartym powietrzu niż na przykład w domu czy w mieszkaniu. Altanki i ogrody w lecie tętnią życiem. Z tego względu oświetlenie ogrodowe pełni bardzo ważną rolę. Umożliwia ono przebywanie na podwórku nawet późną porą i nocą. Oświetlenie ogrodowe zapewni dobrą widoczność. Warto wybrać optymalną lampę ogrodową, która wspaniale oświetli ogród, a przy okazji będzie pełniła ona funkcję dekoracyjną. Przykładem takiego rodzaju oświetlenia może być kinkiet ogrodowy.

Kinkiet ogrodowy – cechy szczególne

Kinkiet ogrodowy cechuje się tym, że bardzo dobrze świeci i ładnie prezentuje się na podwórku. Jest to nowatorski typ oświetlenia. Warto wiedzieć, że kinkiety mogą być bardzo dopasowane na przykład do altanek. Co więcej, mogą być one wyposażone w pewne dodatkowe funkcje. Taką funkcją jest z pewnością czujnik ruchu. Taki czujnik ruchu zapala lampę wyłącznie w określonych sytuacjach. Kinkiety z tą funkcją, zapalają się tylko wtedy, gdy po prostu ktoś obok nich przejdzie. Natomiast inna opcja, czyli czujnik zmierzchu, uruchomi kinkiet wówczas, gdy za oknem zrobi się już ciemno. Lampa ścienna, jaką jest kinkiet, montowana jest zawsze na zewnętrznej stronie każdego budynku. Kinkiet, wykonany z wysokiej jakości komponentów na pewno posłuży długi czas i będzie on odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Największą popularnością, cieszą się przede wszystkim kinkiety ogrodowe, świecące w technologii led. Ten rodzaj oświetlenia jest bardzo energooszczędny. Kinkiety mogą świecić także od kilku sekund do paru minut, w zależności jak się je ustawi. Opcji i funkcji w kinkietach ogrodowych jest tak naprawdę wiele.

Kinkiet ogrodowy – zastosowanie

   Kinkiet ogrodowy oświetli ścieżkę do altanki oraz podjazd do garażu. Ten rodzaj oświetlenia jest nowatorskim rozwiązaniem i bardzo modnym. Takie kinkiety mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Dużą popularnością cieszą się kinkiety ogrodowe wykonane z mosiądzu. Wyglądają one naprawdę bardzo stylowo. Mogą być one wykonane także z aluminium. Kinkiety ogrodowe posiadające wysoką klasę IP44, z powodzeniem mogą być montowane na przykład na zewnątrz budynków. Klasa IP44 odpowiada za ich szczelność. Niektóre kinkiety z wbudowanym światłem mogą świecić nawet do trzydziestu tysięcy godzin. Kinkiety ogrodowe w różnorodny sposób ustawia się na ścianie. Otóż, można je ustawiać na ścianie co parę metrów, a niekiedy jeden kinkiet wystarczy, żeby dał on ładne światło. Reasumując:

  • kinkiet ogrodowy w standardzie może być wyposażony w światło z technologii LED,
  • kinkiet ogrodowy może posiadać wygodny czujnik ruchu, który uruchomi światło w razie potrzeby,
  • kinkiet ogrodowy może być wykonany na przykład z aluminium czy też z mosiądzu,
  • kinkiet ogrodowy zewnętrzny posiada klasę IP44, która nadaje mu odpowiednią szczelność,
  • ta lampa ścienna z powodzeniem może być montowana na ścianie domu na długie lata,
  • kinkiet ogrodowy ułatwia poruszanie się po zmroku.

Dodaj komentarz