Niezwykłe płytki imitujące kamień Marazzi Ceppo di Gre

Płytki podłogowe imitujące kamień naturalny potrafią podkreślić oryginalny styl pomieszczenia, a przy tym dodać mu stylu i elegancji. W Europie Zachodniej są niezwykle popularne już od lat, a teraz zdobywają serca polskich miłośników pięknie wykończonych wnętrz. Najlepszym ich przykładem są płytki Marazzi Ceppo di Gre.

Po płytkach i gresach imitujących drewno, oczy projektantów wnętrz skierowały się w kierunku materiałów wykończeniowych imitujących naturalny kamień, taki jak marmur, trawertyn, lastryko, wapienie, granit czy lawa wulkaniczna. Kamień kojarzy się z luksusem, a do wykańczanie pomieszczeń używano go już w starożytności. Wbrew pozorom płytki jak kamień nadają się nie tylko do łazienki.

Płytki identyczne jak kamień dodają prestiżu

Podłogi ozdobione gresem kamieniopodobnym to niezwykle eleganckie wykończenie, które odpowiednio zastosowane nie zdominuje całej aranżacji pomieszczenia. Z kamieniem we wnętrzach możemy spotkać się w starych włoskich domach, gdzie tradycyjnie pozyskiwane były z bogatych złóż lokalnego kamienia.

Płytki podłogowe imitujące kamień naturalny sprawdzają się w kuchni, jadalni lub łazience, a także jako wykończenie podłogi w holu czy przedpokoju. Dotychczas chętnie stosowano je podczas aranżacji pomieszczeń biurowych i budynków użyteczności publicznej – w bankach, sądach itd. Obecnie płytki przypominające kamień naturalny wchodzą do wnętrz mieszkalnych, gdzie nierzadko zdobią podłogę w kuchni, łazience, a nawet sypialni czy salonie.

Płytki imitujące włoski kamień Ceppo di Gre

Jedną z najpiękniejszych kolekcji jest kolekcja Marazzi Ceppo di Gre. Są to płytki podłogowe i ścienne, które precyzyjnie naśladują elegancki Ceppo di Gre – klasyczny włoski kamień o żwirkowej fakturze. Kolekcja oferuje płytki w dwóch klasycznych zimnych odcieniach, typowych dla naturalnego minerału (antracytowym i szarym) oraz w cieplejszym wydaniu (beżowym i szarobeżowym).

Płytki jak kamień są idealne do zastosowania także na zewnątrz w warunkach surowej polskiej zimy, a dzięki właściwościom antypoślizgowym sprawdza się w miejscach narażonych na wilgoć, czyli przy basenach, na tarasach, balkonach i w łazience. Marazzi Ceppo di Gre mają bardzo dobrą grubość, która daje im niezwykłą wytrzymałość – aż 20 mm.

Płytki ceramiczne  Ceppo di Gre oferowane są w pięciu rozmiarach, w tym 30 x 60 cm, a także jako większe mierzące 80 x 80 cm. Płytki są odporne na ścieranie, antypoślizgowe oraz mrozoodporne. Pełną kolekcję płytek kamieniopodobnych Marazzi Ceppo di Gre znajdziecie w sklepie Biblioteka Glazury https://www.iglazura24.pl/, oferującym oryginalne włoskie i hiszpańskie płytki ceramiczne do wnętrz.

Dodaj komentarz