Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem – wyraź siebie poprzez aranżację!

Fraza ,,nowoczesne domy” kojarzy się większości przede wszystkim z estetycznymi, przestronnymi wnętrzami, wysokiej klasy sprzętem elektronicznym i nieskazitelnym porządkiem. Niewiele osób jednak wie, jak w tym wszystkim odnaleźć siebie i wyrazić swój wyjątkowy charakter. W tym artykule podpowiemy, co zrobić, by nowoczesny dom nie był tylko pustą przestrzenią bez życia, a rodzinnym gniazdkiem, gdzie każdy z domowników ma swoje miejsce. Ale najpierw zacznijmy od podstaw.

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem – czyli wygląd zewnętrzny budowli

Analizując wystrój wnętrz nie można zapomnieć o tak ważnej kwestii, jaką jest wygląd budowli z zewnątrz. Dlaczego jest to tak istotne? Przede wszystkim całość musi współgrać ze sobą. Wchodząc do danego domu mamy pewnego rodzaju przypuszczenia na podstawie chociażby elewacji, wyglądu dachu czy ganku. Staromodna budowla w stylu szlacheckiego dworku powinna być uzupełniona wnętrzem w klasycznym stylu; analogicznie z nowoczesną. Ponieważ w tym artykule skupiamy się na nowoczesnych domach, warto powiedzieć sobie więcej o ich konstrukcji. Przy projektowaniu tego typu budowli architekci biorą pod uwagę zastosowanie geometrycznych kształtów i prostej, najczęściej kwadratowej lub prostokątnej bryły okraszonej płaskim dachem. Bardzo ważne jest tutaj pozostawienie miejsca na liczne przeszklenia – w końcu to one stanowią jedną z głównych cech rozpoznawczych stylu nowoczesnego. Warto, by kolorystyka utrzymana była w stonowanych barwach, takich jak biel, szarość czy beż. Niektórzy dla kontrastu wprowadzają elementy drewniane, co prezentuje się naprawdę dobrze. Bardzo istotną rolę gra tutaj również wcześniej wspomniany dach płaski. Ale właściwie dlaczego?

Dlaczego akurat płaski dach?

Inwestorzy decydujący się na budowę domu mają do wyboru mnóstwo ciekawych opcji. Dach może być między innymi jednospadowy, dwuspadowy, kopertowy, płaski czy mansardowy. Ale jeden z nich jest szczególnie chętnie wybierany w przypadku nowoczesnych brył. Mowa oczywiście o dachu płaskim. Idealnie wpisuje się on w główną ideę towarzyszącą omawianej konwencji, czyli ,,mniej znaczy więcej”. Płaskie zwieńczenie dodaje całości szyku i sprawia, że dom prezentuje się wyjątkowo designersko. Jednak ktoś może się zastanawiać: czy dach płaski na pewno jest bezpieczny? Tego typu wątpliwości są bardzo częste, z uwagi na kapryśne warunki pogodowe panujące w Polsce. Zalegający śnieg może doprowadzić do tragedii, dlatego nic dziwnego, że inwestorzy mają rozterki. Na szczęście płaskie dachy konstruowane są w taki sposób, by zapewniać maksymalny poziom bezpieczeństwa wszystkim domownikom. Dach posiada lekki spad, dzięki czemu deszcz swobodnie z niego spływa, a śnieg nie zalega. Posiada również mnóstwo innych zalet – jest szybki i tani w budowie, energooszczędny i lepiej utrzymuje ciepło niż na przykład dom ze zbędnymi lukarnami.

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem – postaw na wyrazistą aranżację

Czas przenieść się do wnętrza domu i zastanowić nad ciekawą aranżacją. Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem mają to do siebie, że najczęściej ich wnętrza są chłodne i sterylne. Żeby dodać im charakteru, warto postawić na kontrasty. Wśród stonowanych barw, jedna ściana w wyrazistym kolorze, takim jak czerwień czy żółć, z pewnością ,,zrobi robotę”. Ocieplające wnętrze oświetlenie, rośliny i dodatki, takie jak poduszki czy świeczki z pewnością urozmaicą całość. Na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-nowoczesne_projekty_domow_z_plaskim_dachem.html znajdziesz projekty uwzględniające najnowsze trendy. Dzięki temu łatwiej Ci będzie wybrać jedną, spójną konwencję i utrzymać całość w podobnej stylistyce. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, zaplanuj na dachu ogród, który będzie świetnym punktem widokowym i miejscem odpoczynku. Otwierając oczy na nowe możliwości będziesz mógł cieszyć się domem, jakiego nie ma nikt w okolicy.

Dodaj komentarz