Jakie panele podłogowe wybrać dla siebie?

W trakcie wykończenia wnętrz bez wątpienia zwracamy uwagę na to jakie materiały będą wykorzystywane w trakcie prac nad idealnym wnętrzem. Wśród tych decyzji jakie będzie trzeba podjąć będzie między innymi kwestia tego jak zostanie wykończona podłoga w naszym domu. Rozwiązań mamy kilka, dlatego warto przemyśleć sobie na jaką opcję się zdecydować. Wśród tych propozycji, na jakie można zwrócić uwagę mamy: deski drewniane, parkiet drewniany, panele podłogowe PCV, płytki ceramiczne, kamień naturalny. Tym razem będziemy chcieli skupić się na panelach podłogowych.

Panele podłogowe – stosowne do pokoi

To na co będziemy się decydować w dużej mierze uzależnione jest od pomieszczenia, w którym będziemy wykańczać podłogę. O ile w przypadku łazienki wybór jest właściwie oczywisty, o tyle, gdy chodzi o pokoje możemy podejmować różne decyzje. Wśród tych najczęstszych w ostatnich latach są właśnie panele podłogowe PCV, które zostały dopracowane, charakteryzują się coraz lepszą jakością i w wielu przypadkach świetnie imitują droższe drewniane parkiety. Zanim jednak wybierzemy panele warto będzie poznać ich charakterystyczny podział.

Jak wybrać najlepsze panele?

Prawdopodobnie wiele osób będzie się zastanawiać w jaki sposób wybrać najlepsze panele podłogowe. Jak się okazuje sprawa nie będzie prosta i mamy wiele czynników wpływających na nasz wybór. Będą to między innymi takie kwestie jak:

– cena

– grubość izolacji, podkładu wyciszającego

– jakość laminatu

– forma estetyczna

– klasa ścieralności

– akcesoria potrzebne do wykończenia.

Właściwie wszystkie te kwestie będą miały znaczenie dla osób podejmujących decyzję o wyborze paneli. Wydaje się, że zacząć warto od wyznaczenia zakresu cenowego paneli jakie będą nas interesować. W ten sposób będzie można część dostępnych produktów automatycznie odrzucić, szczególnie zwracając uwagę na to, że w sprzedaży mamy mocno zróżnicowane gdy chodzi o cenę panele podłogowe. Zaczynają się od około 20 zł za metra a zamykają ceną nawet 140 zł za metr. Różnica jest więc znacząca, dlatego określenie ceny będzie dla nas najlepszą możliwością zawężenia tego możliwego wyboru. Jednocześnie określenie ceny jednocześnie w dużej mierze zdeterminuje również inne wspominane powyżej kwestie jak jakość laminatu czy klasa ścieralności. Następnie warto zweryfikować czy jakość zaproponowanych nam paneli w określonej cenie będzie stosowana do tego, gdzie mają być one zamontowane, czy w praktyce będą się sprawdzać i nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Dobrze przemyślana decyzja przy wyborze paneli to szansa na to, że sprawdzą się one dobrze w praktyce i przez lata będą wyglądać doskonale.

Dodaj komentarz