Piętrowa metamorfoza

Nasze domy, mieszkania, pokoje podążają niejako za modą i znajdują się w centrum uwagi nie tylko domowników i gości, a zdjęcia aranżacji czterech kątów wrzucane są na forum publiczne całego świata. To już nie tylko własne zacisze domowe, ponieważ w urządzaniu prywatnego gniazdka, uczestniczą miliony nieznanych nam osób.

Podpowiedz mi

Dlaczego właściwie urządzanie mieszkań stało się tematem publicznym? Czy rzeczywiście trzeba szukać opinii innych, co do aranżacji osobistych przestrzeni? Wiele osób nie radzi sobie z projektowaniem we własnym domu, innym natomiast przychodzi to z niezwykłą łatwością. Wystarczy jeden rzut oka i już wiedzą, co i gdzie powinno się znaleźć, jakie kolory i formy wpisują się w dane wnętrze. Nie trudno jest rozmieścić meble w dużym pokoju, jednak rzecz ma się inaczej z małym wnętrzem. Przestrzeń jest ograniczona i nie raz jest to nie lada wyzwaniem, aby nie była przytłaczająca. W sieci jest wiele podpowiedzi, inspiracji oraz katalogów, którymi można się posiłkować w tej dziedzinie. Czasem spojrzenie kogoś z boku oraz doświadczenie innych, może wiele zdziałać.

Małe jest piękne

Rozwiązaniem idealnym do małych przestrzeni mogą być łóżka piętrowe. Z powodzeniem sprawdzają się już od wielu lat, w wielu domach. Dzięki nim mały pokój stawał się bardziej funkcjonalny. Łóżka piętrowe, kiedyś nieraz znienawidzone i stosowane jedynie w przypadku wielodzietnych rodzin, dzisiaj zyskały na popularności. Dlaczego? Takie łóżka bardzo się zmieniły i nie występują już tylko w formie dwóch rozmieszczonych na różnych poziomach.

Nowe oblicze

Producenci prześcigają się oferując nowe możliwości korzystania z takich łóżek. Kupując łóżka piętrowe dla dzieci, można im niejako stworzyć plac zabaw w pokoju. Na łóżko prowadzi wtedy drabinka, powrót natomiast jest bardziej atrakcyjny, bo w formie zjeżdżalni. Pod spodem zamiast łóżka , może być kryjówka lub miejsce na zabawki. W przypadku standardowego łóżka piętrowego, dodatkowo można spotkać trzecie posłanie wysuwane na samym dole. Łóżka piętrowe występują również w wersji dla dorosłych, jako podwójne łoże małżeńskie z przestrzenią w dolnej części. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskujemy dodatkowe miejsce, w którym można stworzyć kącik wypoczynkowy lub biurowy.

Łóżko to najważniejszy mebel w domu, przybiera różne formy i przeszło wiele metamorfoz. Służy już nie tylko jako miejsce do spania, ale jest meblem wielofunkcyjnym , zwłaszcza jeśli chodzi o łóżka piętrowe. Okazuje się, że są nie tylko do małych pomieszczeń, ale można je dopasować do niejednego wnętrza, o czym sam możesz się przekonać!

Dodaj komentarz