Jak skutecznie wyczyścić osad z kamienia domowymi sposobami?

Łazienka to miejsce, w którym spędza się dużo czasu. Poranna toaleta i wieczorna kąpiel może sprawić, że na ścianach prysznica i kranów zacznie pojawiać się niechciany osad z kamienia. Jak wiadomo jest on niezwykle trudny do usunięcia. Często trzeba zastosować żrące środki, które niszczą niejednokrotnie drogą armaturę. Jak domowymi sposobami poradzić sobie z problemami związanymi z osadem z kamienia?

Ocet

To jeden z najskuteczniejszych sojuszników w walce z osadem z kamienia. Dzięki niemu możemy zupełnie pozbyć się go w łazienki. Wystarczy spryskać nim wybraną powierzchnię i pozostawić na kilkadziesiąt minut, aż substancje zaczną działać i niszczyć osa. Można również polać octem chusteczkę higieniczną, którą następnie okrywamy kran. Taki kompres sprawi się świetnie w przypadku niezwykle uporczywego kamienia. Ocet dodawany jest do wielu produktów znanych marek, które tworzą produkty do pielęgnacji łazienki.

Soda oczyszczona

To również skuteczny sposób na pozbycie się problemów związanych z osadem z kamienia w łazience. Nie warto samemu kombinować, jednak soda oczyszczona radzi sobie świetnie z wieloma uporczywymi zabrudzeniami. Wystarczy zrobić z sody roztwór, który następnie wylewamy na dane miejsce. Po kilku godzinach przemywamy miejsce czystą wodą. Po sadzie z kamienia nie powinien zostać żaden ślad.

Cytryna

Ten owoc charakteryzuje się właściwościami rozjaśniającymi i odkażającymi. Cytryna świetnie spisuje się w wielu przypadkach. Wystarczy sokiem z cytryny polać wybrane miejsce i już po chwili będziemy mogli cieszyć się piękną łazienką.

Płyn do mycia naczyń

Sprawia, że poszczególne urządzenia w łazience ślicznie będą się błyszczeć. Płyn do mycia naczyń nie musi być wykorzystywany jedynie w kuchni. Świetnie nada się też w przypadku łazienki. Warto o tym pamiętać. Nabłyszczenie i lśniący wygląd to podstawa.

Czego nie robić?

Powyższe rady pozwolą na zachowanie czystości w łazience na dłużej.  Z pewnością nie wolno mocno szorować delikatnych powierzchni. Warto stosować mleczka zamiast proszków, które niszczą powierzchnię wanny oraz brodzika. Stosujemy oczywiście również:

  • Bawełniane szmatki,
  • Chusteczki do pielęgnacji łazienki,
  • Pianki rozpuszczające brud,
  • Delikatne szczoteczki.

Dodaj komentarz