Wanna czy prysznic – jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w łazience?

Rozpoczynając remont lub urządzając nowe mieszkanie bardzo często pojawia się zagwozdka co najlepiej umieścić w łazience – wannę czy prysznic. Jak się okazuje, wybór armatury naprawdę potrafi doprowadzić do poróżnienia. Oba te rozwiązania posiadają zarówno wady jak i zalety oraz swoich fanów i przeciwników. Czy da się w tej kwestii znaleźć nić porozumienia? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej, aby podjąć świadomą decyzję.

Wanna – wysokie koszty relaksu

Wanny i kabiny prysznicowe różni przede wszystkim to, że w przypadku tych pierwszych możemy liczyć na głęboki relaks w aromatycznej kąpieli z bąbelkami. Nic tak nie rozluźnia i nie uspokaja, jak napuszczenie do niej ciepłej wody po męczącym dniu i oddanie się chwili tylko dla siebie. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na taki wybór. Przede wszystkim umieszczenie wanny w łazience wymaga wygospodarowania dużej przestrzeni. Kabiny prysznicowe pod tym względem są o wiele bardziej ustawne. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę koszty eksploatacji – jedni powiedzą, że wyżej wspomniana forma odpoczynku jest dla nich bezcenna, jednak zważywszy na rosnące koszty wody może okazać się, że korzystanie z wanny nie jest zbyt rentowne

Prysznic dla zabieganych i dbających o środowisko

Choć nie zaznamy w nich długich kąpieli, duży wybór kabin prysznicowych pozwoli nam na wybór tej idealnej. Na rynku dostępne mamy modele z funkcją hydromasażu lub nawet sauny, które swoim poziomem relaksu przewyższyć mogą nawet wannę. Dodatkowo wzięcie szybkiego prysznica jest o wiele bardziej ekonomiczne. W ten sposób mamy też o mniejsze zużycie wody, co nie tylko ma odzwierciedlenie w niższych rachunkach, ale w pozwala zadbać o ekologię i naszą planetę.

Ze względu na to, że kabiny prysznicowe potrzebują o wiele mniej miejsca niż wanny, umieścimy je bez problemu nawet w małych łazienkach. Łatwo je również dostosować do swoich wymagań estetycznych i wystroju wnętrza. Stawiając na prostotę, możemy wybrać klasyczne modele z brodzikiem. Natomiast fani nowoczesnych i ekstrawaganckich rozwiązań z pewnością zwrócą uwagę na możliwość zamontowania odpływu bezpośrednio w podłodze. W połączeniu z deszczownią daje to niesamowicie interesujący efekt. Jeśli nasza łazienka jest wystarczająco duża, może okazać się, że wcale nie musimy z niczego rezygnować. Umieszczenie kabiny prysznicowej i wanny w jednym pomieszczeniu z całą pewnością pozwoliłoby rozwikłać wiele problemów i dałoby szansę, abyśmy w pełni mogli cieszyć się relaksem, jaki zapewniają te rozwiązania.

Dodaj komentarz